CURSURI DE ÎNOT PENTRU COPII

De ce AQUA LIFE CLUB ?

 La AQUA LIFE SWIMMING CLUB, vrem să transformăm modul în care experimentezi înotul, cultivând o dragoste pe tot parcursul vieții pentru sport și beneficiile sale incredibile pentru sănătate. Fiecare membru al familiei AQUA LIFE SWIMMING CLUB nu numai că își va perfecționa abilitățile de înot, ci și le va spori bunăstarea și încrederea, toate în timp ce participă la programele noastre inovatoare și la serviciile noastre de top.

Cursuri de inot pentru copii

Clubul organizează cursuri de înot pentru copii, ținând cont de nivelul fiecăruia:

Grupele de inițiere

Cursurile de inițiere în înot sunt organizate în bazinul mic sau în bazinul mare, în funcție de nivelul fiecărui începător. Există începători mai mici și începători mai mari, iar îndrumarea se face sub supravegherea atentă a unor instructori experimentați.

Grupele de intermediari

Perfecționarea se va face întotdeauna în bazinul semiolimpic (25 metri) sub indrumarea antrenorilor care se ocupă în special de corectarea tehnică a exercițiilor. Deoarece clubul pune accentul pe promovarea viitorilor campioni, oferim foarte mare atenție tuturor copiilor colaborând cu antrenorii de la echipa de performanță pentru rezultate cât mai bune.

Grupele de semiavansati

Perfectionarea se va face intotdeauna in bazinul semiolimpic (25 metri) sub indrumarea antrenorilor care se ocupa in special de corectarea tehnica a exercitiilor. Deoarece clubul pune accentul pe promovarea viitorilor campioni, oferim foarte mare atentie tuturor copiilor colaborand cu antrenorii de performanta pentru rezultate cat mai bune.

Grupele de avansați

În cadrul acestor grupe, copiii sunt invățați toate cele 4 stiluri de înot și sunt duși către aprofundarea corectă. Pentru a executa cât mai tehnic aceste stiluri de înot, copiii necesită o atenție sporită și o îndrumare cât mai profesionistă. Pe parcursul funcționării clubului nostru, de la aceste grupe au fost selectați un număr mare de copii pentru a face parte din echipa de performanță a clubului Aqua Life Swim, obținând rezultate remarcabile în cadrul concursurilor de natație din toată țara.

Grupele de performanță

Datorită rezultatelor, numărul copiilor la Aqua Life Swimming este în continuă creștere. Pe toată durata întregii zile, de luni până vineri, avem grupe de performanță cu copiii care ne reprezintă la competițiile sportive. Atât antrenorii cât și copiii au antrenamente alături de doamna Carmen Bunaciu pentru explicații, corecturi tehnice cat mai precise și îndrumări. Deasemenea, clubul deține o sală de sport special destinată pregătirii fizice, pentru dezvoltarea micilor sportivi.

Unde se desfasoara cursurile ?

În continuu facem eforturi să punem la dispoziția dumneavoastră cele mai bune condiții, atât în incinta clubului cât și în afara lui.
Am implementat un sistem de filtrare inovator,, de ultimă generație, care include mai multe procedee de filtrare și purificare a apei din bazine cum ar fi:

ionizarea cu ioni de argint;
ionizarea cu ioni de cupru;
hidroliza apei
ozon O3;
oxigen O2;
peroxid de hidrogen H2O2;
electroliza sării;
tratarea cu Ultraviolete.

Apa din bazine nu are adaos de clor.

Temperatura apei este de:
32o – 33o în bazinul mic;
29o – 30o în bazinul mare.

Tot procedeul de filtrare este automat și monitorizat digital, valorile fiind afișate în timp real pe monitorul din recepția clubului.
De asemenea, aerul din incintă este în permanență dezumidificat, filtrat și adus la temperatura optimă.

Suntem primul club din București care montează un astfel de sistem avansat de filtrare a apei.

Cursurile se desfasoara în cele doua bazine proprii:

Bazinul de 10 m lungime și 1.5 m adâncime – Cursurile pentru bebeluși și copiii începători;
Bazinul semiolimpic de 25 m lungime și 1.5 m adâncime – Cursurile pentru semiavansați / avansați.

Ce echipament trebuie să aveți ?

Slip / Costum de baie Cască pentru înot (obligatorie) Ochelari pentru înot Prosop / Halat Papuci

Cât costă cursurile ?

ABONAMENT TARIF VALABIL
  1 ședință 100 lei
  4 ședințe 350 lei 30 zile
  8 ședințe 500 lei 30 zile
12 ședințe 600 lei 30 zile

Facilități

La abonamentele încheiate pentru frați se acordă o reducere de 10%;
La abonamentele încheiate pe 2 sau mai multe luni se acordă o reducere de 10%;
Reducerile se acordă doar la abonamentele individuale;
Reducerile nu se cumulează.

Care este programul cursurilor ?

  Programul pentru cursurile de înot copii este:

–  De Luni până Vineri între orele:
1540 – 1630   |   1630 – 1720   |   1810 – 1900   |   1900 – 1950

–  Sâmbătă și Duminică între orele:
10001050   |   11001150

IMPORTANT

–  Zilele și orele pentru efectuarea ședințelor se vor stabili la achiziționarea abonamentului;
–  Durata unei ședințe este de 50 minute;
–  Recuperarea ședințelor neefectuate se va face Sâmbată și Duminică între orele 0900 – 0950;
–  Înainte de a intra în apă, dușul este obligatoriu;
–  Abonamentele nu sunt transmisibile.
–  Prezentarea abonamentului la începerea cursului este obligatorie.
NU SE PERMITE ACCESUL LA CURSURI FĂRĂ ABONAMENT.

Cursuri Aqua Bebe

Cursuri Aqua Bebe

Cursuri cu antrenor personal

Cursuri de inot pentru copii

Hidrokinetoterapie

Hidro-kinetoterapie

Cursuri de înot pentru adulți

Cursuri de inot pentru adulti

Aqua Gym

Performanță în natație

Agrement / Relaxare

Agrement / Relaxare

CONTACT

  0766.661.227

  contact@aqualifeclub.ro

  Șos. Berceni, nr. 8, sector 4,

București. România

URMĂREȘTE-NE  PE