Despre AQUA LIFE CLUB

Aqua Life Club

Clubul Sportiv Aqua Life este format dintr-o echipa antrenata prin dorinta permanenta de a reusi si de a face din simple cursuri de inot o adevarata bucurie. Probabil asa se explica performantele extraordinare pe care le avem cu sportivii nostri, atat mici cat si mari, la toate concursurile la care participam. Suntem atat instructori de inot, cat si antrenori (diferenta intre cei doi este ca antrenorii isi dedica mai mult timpul inotului de performanta).

Toti impartasim aceeasi mare bucurie in lucrul cu copiii si o istorie comuna in inot. Multi ne cunoasteam dinainte sa ne reunim la Aqua Life, din competitii de natatie sau de la alte cluburi sportive. Prietenia si armonia antrenorilor se transmite cursantilor cat si inotatorilor de performanta.

In timp, am dezvoltat metode foarte bune la cursurile de inot, care, combinate cu vocatia noastra, ne ajuta sa trecem, impreuna cu copii sau adultii incepatori, prin mai multe etape: de la acomodarea cu apa si coordonarea miscarilor la echilibrul psihic si fizic si integrarea in grup, socializarea.

Ce oferim ?

Va punem la dispozitie bazine de inot tratate special fara adaos de clor. Aici se desfasoara cursurile de inot pentru copiii nou-nascuti (Aqua Bebe), cursurile de initiere pentru copiii de peste 3 ani si cursurile de perfectionare pentru pregatirea in performanta: natatie. In bazinele semiolipmpice sunt organizate cursuri de inot pentru adulti, recuperare fizica si Aqua Gym ! Pe scurt, va punem la dispozitie toate serviciile organizate in mediul acvatic dupa preferintele dumneavoastra !

Serviciile Aqua Life Club

Datorita experientei echipei si a conducerii in domeniu la deschiderea noului club toate detaliile au fost puse la punct incat clientul sa poata beneficia de cele mai bune servicii.

Initiere inot copii si adulti
Perfectionare inot copii si adulti
Performanta in natatie (pentru copiii care se afla la varsta corespunzatoare)
Aqua Gym pentru adulti si copii (inalti peste 1.50 m)
Aqua Bebe cu antrenor personal pentru bebelusii mai mari de 1 luna
Antrenor personal pentru copii si adulti

Siguranta si seriozitate !

Siguranta copiilor si seriozitatea echipei sunt principalele noastre calitati. Ne dorim ca toata lumea sa fie multumita si credem ca acest lucru este posibil indiferent de pretentiile clientilor.

Probabil unul dintre cele mai curate bazine !

Conform concluziilor si al buletinului de analiza rezultat in urma ultimului control avut din partea Ministerul Sanatatii – Directia de sanatate publica a municipiului Bucuresti.

Mai jos va prezentam buletinul de analiza rezultat in urma controlului.